
Nokia fanovi diljem svijeta s nestrpljenjem očekuju proljeće 2017. kada bi se poznati brand trebao vratiti u smartphone arenu. Prema objavi na portalu Nokia Powe User, novi Nokia smartphone bit će predstavljen na MWC kongresu u Barceloni, a koštat će $150.
Nije prvi put da čitate o Nokia D1C smartphoneu, koji bi se trebao pojaviti u prvom kvartalu iduće godine. Sada se te još uvijek neslužbene informacije potvrđuju još jednom, a priču upotpunjuje i navodna cijena uređaja.
Sudeći po cijeni od tek $150, pod uvjetom da zaista i bude toliko koštao novi Nokia smartphone, ne treba očekivati čuda. Neslužbene specifikacije najavljuju 5 ili 5.5-inčni Android smartphone sa Snapdragonom 430 ispod haube. Navodno će u igri biti modeli s 2 GB i 3 GB RAM-a s 16 GB interne memorije. Ovaj slabiji D1C će koštati 150, a jači 200 dolara.
Spominju se i 13 MP kamera straga te 8 MP kamera sprijeda, a što se softvera tiče, posve razumljivo, temeljit će se na Androidu 7 Nougat.
Nadajmo se da pored ovoga za početnike u planu imaju i nekakav flagship model.



Nokia fanovi, meh. 🙂