Galaxy S4

Sad već i vrabac na grani zna da će novi Galaxy  S IV iz Samsunga na različitim tržištima biti pokretan različitim čipsetima. Ovaj će kod nas, barem za početak biti pokretan Qualcommovim Snapdragonom 600, dok će drugdje u svijetu dostupan biti i onaj pokretan turbo zanimljivim Samsungovim Exynos 5 Octa čipom. Gazda Samsung Mobile divizije Mr. Shin kaže da se kupci ne trebaju zamarati time  jer su oba mrak.

Iako je na objavljenim benchmark rezultatima Samsungov Exynos Octa s 4 + 4 jezgre pokazao bolje rezultate u pogledu performansi, J.K. Shin tvrdi da krajnji korisnik neće primijetiti razliku između dva Galaxya s različitim čipsetima. Dok se obojica ne pojave na tržištu nećemo znati ono što mnoge jako zanima, a to su eventualne razlike u potrošnji baterije. Podsjećamo da Samsungov Exynos Octa je clockan na 1.6 GHz, dok Qualcomm Snapdragon 600 kuca na 1.9 GHz.

Nadalje je u svojem izlaganju Shin objasnio zašto su se uopće odlučili na dva različita čipseta. Navodno nije riječ o nikakvim problemima pa ni o LTE podršci na Exynos 5 Octa čipsetu jer će i on definitivno podržavati LTE. Riječ je o čisto logističkim pitanjima te da bi pokrili zahtjeve tržišta odlučili su se na čipset kojeg ne proizvode sami.

Kako god, bit će vrlo zanimljivo isprobati ga, kad Galaxy S IV uskoro stigne u našu redakciju na testiranje.

Subscribe
Notify of
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

4 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Miro

Toni kad ti stize u ruke? Meni pocetkom iduceg tjedna

Alden

U S. Arabiji vec je u slobodnoj prodaji i to po cijeni od oko 520 eura za verziju sa 4+4 jezgre i LTE podrskom.

s3

U Afganistanu ga jos nema :)) lokaci su se opustili :/