iPhone-5S-IGZO-zaslon

Glasina o novom iPhoneu nikad dosta, a ova današnja stiže nam iz Kine i spada u onu Daj Bože! kategoriju i svakako bi veselila mnoge ako se ostvari. Kineski iBlogovi pišu u navodnom posve novom zaslonu nadolazećeg iPhonea 5S, koji bi mogao imati istu 4-inčnu dijagonalu s tanjim okvirom ali i dvostruko više piksela od ionako izvrsnog zaslona aktualnog iPhonea 5.

Koliko je realno da bi Apple u nadolazeći iPhone 5S ugrađivao posve nove zaslone s tako visokom gustoćom piksela nije još posve jasno no šuška se naveliko da je Apple sklopio posao s Sharpom, koji će za njih isporučivati nove IGZO LCD zaslone. Ti bi zasloni pružali dvostruko veći broj piksela od zaslona aktualnog iPhonea 5 i to u lakšem i tanjem izdanju uz smanjenu potrošnju energije. Zvuči predobro da bi bilo istinito.

Taj bi i dalje 4-inčni zaslon navodno imao sveukupno 1.5 milijuna piksela, a to bi značilo i kudikamo veću razlučivost i gustoću piksela preko 650 ppi. Navodno je već sve spremno za početak masovne proizvodnje slijedeći mjesec, a novi bi super iPhone bio spreman za lansiranje u rujnu.

Uzbuđeni? Pišite nam u komentarima.

guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

9 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Koko

Ne vraćam se na iPhone dok ne predstave isti sa najmanje 4,5″ zaslonom

kristijan

slažem se potpuno

kokolo

Bezveze. Ne znam po čemu bi taj izvjesni zaslon mogao biti bolji od iPhone 5 ekrana.
1. Nadam se da neće tako besmisleno povečavati rezoluciju jer ova koja je daje savršeno oštru sliku i tekst.
2. Nadam se povratku na 15:10 omjer ekrana, ili barem switch na relativno popularni 15:9.
16:9 sucks

iMatija

Stvarno bi slijedeci iPhone trebao imati veci zaslon i zanimljiviji iOS. Vec polako razmisljam o povratku na Android.

Ognjen

Nepušimo više glupe fore,ako ne povećaju dijagonalu biće u društvu sa nokijim

kokolo

Ne

Leo

Ne drži mi ovo vodu sa Sharpom, kada se zna da je Samsung u tv industriju , a vjerojatno i ovoj za mobitele, postao vvečinski vlasnik Sharpovih panela i tako ih spasio od bankrota.

AR

Koja glupost, bespotrebno visokoa rezolucija na kojoj ce se procesor dobro namuciti u graficki zahtjevnim aplikacijama.

snopy

ne sumnjam u apple ma sta radili