Sony je danas objavio financijske rezultate za 3. kvartal u kojemu su ostvarili zavidan rast u sektoru smartphonea. Naveli su brojku o 10 milijuna prodanih Xperia pametnih telefona, a Xperia Z se ističe kao model, koji je na svojim vodootpornim leđima nosio dobre prodajne rezultate.
U istom kvartalu lani, Sony je prodao 8.8 milijuna pametnih telefona pa se ovih 10 milijuna, koje neki drugi prodaju tijekom vikenda, ipak čini respektabilnon brojkom, a nije loše ni kad se usporedi s prošlim kvartalom, kada je prodano 9.6 milijuna smartphonea.
Sony Xperia Z je ta djevojka, koja među prvima na tržištu roni i ima 5-inčni full HD zaslon, a u 20 zemalja svijeta im je bila među tri modela koja najviše donose u kasicu prasicu. Sony Xperia Z1, njihov aktualni top model nije u ovoj računici jer se na tržištu pojavila tek u listopadu.
Do kraja svoje fiskalne godine u ožujku 2014. u Sonyu se nadaju prodati sveukupno 42 milijuna pametnih telefona, što hoće reći da očekuju opasne prodajne rezultate tijekom predstojećeg božićnog ludila.
Dok Sonyev smartphone biznis cvijeta, pate njihove ostale djelatnosti poput proizvodnje TV uređaja, kamera, računala i igraćih konzola. Svoje inicijalne prognoze sada su ipak skresali i to za masnih 40%.





Ma sad kad krene playstation 4
Svaka čast, lijepa vijest, bore se lavovski sa žestokom konkurencijom, nije im lako. Jest da sam apple fun, ali sigurno da bi alternativa prva bila kad su u pitanju smartphoni ili sony Z1 ili htc one