Galaxy S3 Android 4.3 problemi

Samsung UK se jučer i službeno oglasio na temu problematične Android 4.3 nadogradnje za njihov i dalje aktualni Galaxy S3. Nadogradnja je i službeno povučena zbog brojnih problema koje je izazvala korisnicima koji su nadogradili.

Sporna nadogradnja mnogima je izazvala velike probleme i učinila Galaxy S3-ojke doslovno neupotrebljivima, a problemi su se očitovali prebrzom potrošnje baterije, kašnjenjem na posao jer alarmi ne zvone, smrznutim zaslonima i općenito blokiranim uređajima te problemima pri otključavanju zaslona u trenutcima kada se uređaj budi iz standby načina rada. Ukratko, mnogi su prisiljeni zbog nadogradnje iz ladice izvući prašnjavu Nokiu 3210.

U službenoj objavi za javnost Samsung Velika Britanija priznaje da su uvidjeli kakve nevolje je OTA nadogradnja izazvala pa su ju odlučili privremeno povući dok ne izglade stvar.

As we are currently investigating the reported issues with Galaxy S3 4.3 Jelly Bean update, the upgrading service has been temporarily suspended. We are committed to providing customers with the best possible mobile experience, and will ensure to resume the upgrading service at the earliest possibility

Navodno je iz istih razloga s američkog tržišta povučena Android 4.3 nadogradnja za Galaxy S4 američkog operatera AT&T pa na neki način ovo ispada Samsungov serijski zabrljanac. 

U Hrvatskoj je Android 4.3 nadogradnju za Galaxy S3 dostupna za Vipnetove i modele iz ponude TELE2 pa su oni koji su prihvatili nadogradnje skidaju svece s neba i sada pate. Rješenje je zapravo jednostavno, a to je ručno flashanje 4.1.2 ROM-a kojeg su ranije imali Odinom no to nije za svakoga, a u biti ugrožava i garanciju pa će većina ipak patiti još neko vrijeme dok Samsung novom nadogradnjom ne poliže nered da ne kažem nešto grublje.

Jeste li i vi jedni od tih nesretnika? Pišite nam u komentarima.

guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

33 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
bruno

Ja sam nadogradio putem odina kada je izasla nnesluzbena verzija tj ROM jer su rekli da perfektno radi, problemi su svi redom isti kao gore navedeni…

Marina

Pomoć!!! Kako da prebacim slike sa mobitela na kompjutor??????

vjenci

Instalira san 4.3 i pokuša sve ne bi li ga osposobija da bude upotrebljiv za svaki dan, međutim bez uspjeha… Čak mi je i 4.2.2 leak radija neusporedivo bolje… Odlučim se ja konačno vratit na 4.1.2 jer sam se zaželio toga kako je sve lipo radilo tamo i flešam ja njega, a ono mi sjebe imei i nema nikakvog signala… Pošteno san se uznoija jer san već pomislija da san pritvorija S3jku u skupi mp3 player s wifijem… Prekopa xda I naša da su nešto minjali oko efs foldera i da starije verzije ne znaju kako to pročitat… Rješenje je… Read more »

Marko

Vjerujem! Moje srce to ne bi izdrzalo!

Mario

Napravio sam sve isto kao i ti sa svojim samsungom . Uspio sam vratiti sa 4.3 na 4.1.2 ali mi sada daje opciju samo sos poziva . Dakle imam isti problem kao i ti . Ja sam poprilican noob sto se ovoga tice pa te molim za pomoc . Registrirao sam se na xda pa bi bilo dobro ako me mozes navoditi kroz postupak . Kazes da je rjesenje flesanje 4.3 modema ,a ako se to radi ?

igor

terminal emulator instalirati pa
chown 1001:1001 nv_data.bin

Miro

I nadogradnja za S4 ima ponekih bugova, bar kod mene. Cesto se zablesa i kad nesta hocu trebam cekat po 15-ak sekundi

Miro

Jucer mi kod poruka i nekih aplikacija ekran bio rotiran u vodoravno. Nakon 5min je nadosao i vratio u normalno

tomo100brt

Svaka mobilna firma je slična, a od ovih je Samsung najgori za oživljavanje starijih uređaja. U nas u firmi kad smo prošle godine nadogradili Galaxyje S2 mogli smo ih bacit jer su se gasili. Zbog toga smo produživanjem ugovora prešli na Galaxy S3. Sad kad smo jučer počeli nadograđivat Galaxyje S3 još gore. Baterija jedva 2/3 dana traje, touch nekima ne radi, nekima se čak i gase, ali svima se redovito zamrzne svako neko vrijeme. Što im testeri uopće rade!!! Sreća – od njih 15 nadogradili smo tek pola njih, a ove smo morali poslati na servis za vračanje na… Read more »

Marko

Pozdrav! Isto s**** i kod mene. Prvi dan cim se pojavio update OTA naivno sam ga stavio i pozalio. Vise nikada prije nego sto provjerim dal ima nekih zaj***. Ajde, mob mogu koristiti ali kad se njemu to hoce. Pod garancijom sam pa ne bi htio flashati. Ono sto me najvise zivcira je da se ekran usred poziva uopce ne pali, baterija se drenira prebrzo i muzika ponekad steka i prebacuje. Pogasio sam sav samsungov bloatware i nesto je situacija bolja ali daleko od prihvatljivog. Navodno je Samsung objavio da ce update biti za 15-ak dana. Bolje to nego za… Read more »

Aki

Ja sam ga unrootao i cekao update pa nisam uspio izdrzat, opet ga rootao i stavi cyanogenmod 11- 4.4 i ne mogu se nadiviti koliko je dobar… Pfff kakav stock 4.3… 🙂

igor

…ljudi..ostavite se stock romova :! ..sto se tice 4.3 romova…flashao pac rom 4.3, flashao paranoidandroid rom 4.3.1 itd. …s3 mi je radio savršeno, pogotovo sa paranoidandroid custom romom…resetirao brojač na 0 i prodao..da prostim jbš službeni tj. stock rom…zadnjih tjedan dana sam prezadovoljni vlasnik note-a 3…volim “kuhati” al mi toni neda još uvijek da skuham notu jer stvarno ali stvarno radi savršeno (4.3) 😉

danijel

Nadogradio sam svoj s4 na android 4.3 i nemam nikakih problema…osim par dana u početku kad mi se baterija brže trošila al sad je nadošla…

bruno

ja imam 4.3 na s3 i super radi,meni na 4.1.2 je stalno bloko i gasio se sad se barem ne gasi ali bloka, mob je največe sranje koje sam imo ikad

Grobo

aha sad mi je puno “lakše” kad je službeno 🙂

meni je prije radio glatko, dobro i nije se nikad ugasil, nadogradnja je dosla sluzbeno i mislio sam nemam sta izgubit, ali…

Snopy

Raja, latite se apple iphona i bićete rahat

nino

SGS III , je super uređaj.
Samsung je kriv što je sve “pokvario” s ovim “update”, danas čitam da je i za SGS IV službeno povučen update.

Čeka se čeka kako će se stvari dalje razvijati

Cuky

Radio i meni super i sad koma, sve navedeno zlo ušlo u njega…do kad sad čekat nadogradnju zna li tko?

nino

službeno se ne zna,
zna se samo da je i za SGS IV “povučen” update za 4.3.

Nadam se da će što prije, nadam se do kraja ovog mj.

Sve što vas zanima i želite pitati , možete slobodno uputiti na Bugov forum , tema Samsung Galaxy S III ( morate biti registrirani ) LINK http://bit.ly/1ix8VSS

Goran

Pozdrav,
slažem se da je SGS3 vrhunski uređaj koji svojim performansama stvarno oduševljava po mojoj procjeni i najzatjevnije korisnike, ali novi update android verzije pružila mi je sve osim zadovoljstva korištenja novih nazovimo poboljšanja… sve što je navedeno od problema u radu uređaja je točno i u nadi kao i svi samsungovi korisnici iscekujem ne poboljšanje , već finalnu tj. odlicnu verziju updatea, jer u konačnici nitko od nas nije mobilni telefon kupio ”poboljšan” već nov i dao neloše novce.
Hvala !

ROBERT

Upravo svi navedenim problemi se javljaju kod mene nakon nadogradnje.Nadam se da će uskoro problem biti riješen.Kontaktirao sam sa servisom koji traži da im se dostavi mobitel.

ROBERT

Samsungov servis Europatrade nije upoznat sa poteškočama i namaju pojma dali i kada će biti ispravak.

Mario

Problem !! pomagajte !! Imam galaxy s3 kupljen u vip-u . Nedavno sam napravio nesretni update na 4.3 koji mi je telefon ucinio nepodnosljivim . Procitao sam na ovom forumu da se moze vratiti stara android verzija pa sam napravio kako je na forumu napisano . Sa sluzbene stranice sam skinuo jelly bean 4.1.2 za vip te ga spremio na komp . Otpakirao sam datoteku da dobijem I9300XXEMC2_I9300VFGEMD1_I9300BUEMC2_HOME.tar.md5 . Zatim sam pokrenuo Odin (provjerio da je sve u redu – da su sve kvacice na svom mjestu dakle autoreboot,reset time ) i oznacio pda te ubacio gore naveden file .… Read more »

neko73

wipe data i chash i sve će ti raditi kao sat

Mario

To je to ! 🙂 . Napravio sam to isto u svim ocajnim pokusajima jos tog istog dana pa je proradio .

sasa

STO JE WIP DAta chach? kod mene isti problem?

sasa

kako da to uradim?

marko

molim te jel bi mogao da mi posaljes link odakle si skinuo android 4.1.2. ali da ne bude hot file sajt jer ja ne mogu da nadjem

Mario
marko

hvala ali prosle nedelje sam ga odneo u servis uzeli mi oko 1500 dinara i sada mi odlicno radi