Samsung nastavlja ubrzano širiti One UI 8 nadogradnju temeljenu na Androidu 16 na sve veći broj uređaja. Nakon što je prošlog tjedna ažurirao Galaxy S25 seriju, a ranije ovog tjedna i Galaxy Z Fold 6 te Flip 6 korisnike u Južnoj Koreji, sada je red stigao na Galaxy S24 modele ali i Galaxy A56.
Galaxy S24 dobiva stabilni Android 16
Prvi korisnici Galaxy S24 uređaja sada prijavljuju dostupnost stabilne verzije One UI 8 softvera. Nadogradnja teži oko 3,5 GB i uključuje rujanski sigurnosni patch.

Trenutno je YIC7 build dostupan u Australiji, Vijetnamu i dijelovima Europe, dok korisnici u UK-u i Njemačkoj koji su sudjelovali u beta programu također dobivaju ažuriranje. Lansiranje u SAD-u očekuje se u narednim danima, dok će korisnici operaterskih verzija vjerojatno morati pričekati nešto duže zbog dodatnog testiranja.
Kao i uvijek, ažuriranje možete provjeriti putem izbornika: Postavke > Ažuriranje softvera > Preuzmi i instaliraj.
I Galaxy A56 pridružuje se One UI 8 ekipi

Osim flagshipa, Samsung je odlučio iznenaditi i vlasnike Galaxy A56, koji u Europi već primaju stabilni Android 16. Nadogradnja nosi oznaku BYI5, zauzima oko 2,5 GB i također dolazi s rujanskim sigurnosnim zakrpama.
Iako A56 neće dobiti sve AI značajke koje donosi One UI 8 na flagship modele, očekuju se brojna poboljšanja performansi, sigurnosti i sučelja. Brzina kojom Samsung širi Android 16 na mid-range uređaje posebno je zanimljiva, budući da mnogi konkurenti još nisu ažurirali ni svoje flagship telefone.
Šira dostupnost uskoro
U narednim danima stabilni One UI 8 očekuje se i za Galaxy Z Fold 6 i Flip 6, čime će Samsung dodatno učvrstiti prednost u brzini nadogradnji nad drugim Android proizvođačima.
Novo s našeg YouTube kanala:




Upravo se instalira na S24 Ultra 🙂
Meni jucer stigao na S24