Shvatili ste da želite da vaš Galaxy S III bude slobodan do kraja i pokaže sve svoje moći pa ste prateći naš tutorijal kako rootati Galaxy S III dobili root pristup vašem uređaju. Sada su vam mogućnosti neograničene. Bilo da se radi o posebno modificiranim kernelima, temama, modovima, portanim aplikacijama s drugih uređaja ili cijelim custom ROM-ovima, ovaj tutorijal naučit će vas kako to napraviti. Jelly Bean na vaš Galaxy S III stiže već danas i u stilu.
Kao i obično kad se radi o prčkanju po skupim stvarima, molim sve koji se upuštaju u postupak da upute prate doslovno da bi izbjegli moguće probleme. Isto tako, sve što radite, radite na vlastitu odgovornost! Ako se slažete sa svim navedenim nastavite s čitanjem.
Trebat će vam:
- rootani Samsung Galaxy S3 (GT-I9300) – ako već niste rootali napravite to po uputama na ovom linku.
- custom ROM, tema, mod ili kernel u zip formatu
Ne krećite u postupak ako vam je baterija na manje od 50%. Ovdje možemo biti i malo labaviji jer ovakav flash traje svega nešto manje od minute za cijeli ROM.
1. Preuzmite željeni ROM, kernel ili temu – ovdje ćemo za primjer uzeti Omega Jelly Bean custom ROM v25, baziran na posljednjem testnom Jelly Bean ROM-u za Galaxy S3. Radi perfektno. Omegu i druge Custom Jelly Bean ROM-ove pronađite ovdje
2. Dobili ste datoteku u .zip formatu tešku negdje 710MB i sad ju kao takvu prebacite na root microSD kartice. (ne stavljajte ga u neku mapu!) Ako nemate microSD karticu možete isto napraviti i sa internal sd card memorijom.
3. Na vašem Galaxy-u pokrenite aplikaciju CWM i odaberite Recovery mode i potvrdite s OK.
4. Galaxy će se restartati u specijalni CWM Recovery i ugledat ćete meni zloslutnog izgleda. Molim bez panike:-) Kroz taj meni se krećete gore dolje tipkama VOL UP i VOL DOWN, dok POWER tipka služi kao OK za potvrdu
5. Najprije ćemo napraviti reset na tvorničke postavke da izbjegnete probleme s nadogradnjom. To će pobrisati sve postavke, imenik, mail, sms i slično pa ako su vam te stvari bitne napravite backup prije. Ovaj postupak ne briše ni internu ni eksternu sd karticu.
5.a Odaberite Wipe factor data reset – potvrdite s POWER
6. Odaberite install zip from sdcard (ako vam je tako lakše nek kraj vas u ovom trenutku sjedi baka s krunicom 😀 )
*naravno ako ste koristili internal sd card odaberite choose from internal sd card:-)
7. Odaberite choose zip from sdcard – dobit ćete popis svih datoteka na sd kartici (nek baka krene s omiljenom molitvom)
8. Odaberite vaš ROM u zip formatu (ako ste odabrali ovu gore Omegu bit će to I9300_Omega_v25_XXDLI7_Jelly_Bean.zip) i potvrdite. *kao što vidite ja ih imam hrpu:-)
9. Pokrenut će se postupak instalacije ROM-a – izgledat će ovako:
10.a Omega custom ROM-ovi ali i mnogi drugi imaju takozvani AROMA installer, koja vam omogućuje da odaberete koje programe želite imati, a koje ne. Oni ROM-ovi koji nemaju oznaku AROMA jednostavno nemaju tu mogućnost već flashaju sve po defaultu.
10.b AROMA Installer izgleda ovako, pratite stvari na zaslonu i klikajte. Znači najprije Omega Rom Installation pa ako želite instalirati sve kliknite Default Installation, a ako želite izbaciti stvari koje ne koristite odaberite Custom Installation i tamo skinite kvačice sa stvari koje nećete koristiti (preporučam da to napravite jer će vam i baterija tako dulje držati). Ja obično odbacim neke widgete koje neću koristiti poput analog satova, chat on aplikacije i definitivno Yahoo news i Yahoo stock widgete. Kad ste gotovi s odabirom kliknite NEXT.
10.c Kliknite Install i kreće flash (probudite baku nek nastavi s jednom brzom jer ovo traje manje od minute)
11. Prikazat će vam se ovo pa kliknite NEXT, a potom REBOOT
12. Kad se Galaxy ponovno pokrene na njemu će biti pravi pravcati kulerski Custom Jelly Bean ROM. Rootan naravno. Postavite uređaj kao prvi prvom pokretanju. Baka nek odmori uz Sulejmana Veličanstvenog 
13. THE END lajkajte i šerajte ako vam se sviđa 😎
Raspravu i pitanja nastavimo na našem Forumu
p.s. poželite li isprobati neki novi Rom jednostavno ponovite korake. Svaki put je sve lakše, a ubrzo ćete postati master flasher i dobiti značku.













s bakom je sve super, ali moja gleda izgubljenu čast xD
prekul tutorijal 😀
Bravo majstore 😀 😀
GT-I9300 🙂 OMEGA JellyBean
Lajkam!
ej Toni…dakle, imam problem…prije sam rootao mob normalno, ali nisam stavljao rom nikakav…onda sam skinuo official update pa se taj root maknuo…e sad bi ja stavio omegu (planiram duže već, a još si ti sad stavljao pa eto…) i trebam root, a problem je i tome što meni kies niti windowsi ne prepoznaju mobitel…točnije, mogu kopirati na njega i s njega u windowsima, ali kaj se tiče onih njegovih drajvera i kiesa ništa…drajvere ne želi instalirati, a s kiesom se ne želi povezati….naravno, bez drajvera nema niti odina pa nema ničega….probao sam u device manageru sve usb ulaze pobrisati i… Read more »
riješeno 😀
Pozz, di mogu taj Omega Jelly Bean custom ROM v25 skinut i instalirat?? hvala
evo prijatelju: http://kitchen.indieroms.net/blog/?page_id=763
ovdje imaš još cijelu hrpu ely Bean OM-ova za GS3
http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1566
Pozdrav
Toni,
gdje mogu skinuti “Omega Jelly Bean custom ROM v25” ???
Ozbiljno? Pogledaj komentar iznad svoga:-)
Ne vidjeh, ekran odbio pokazati taj post.
Imam drugi problem.
Nakon uspješnog rootanja i omegiranja, htio sam spojiti mob na Kies i “povući” nazad sms poruke jerry ih je obrisalo.
Medjutim, Kies neće ni da čuje za mob i odbija sve. A kad ga prepozna, neće napraviti resore smsova iz backupa.
Pomagajte savjetima
Hej, znači flash je prošao bez problema:-)
To s Kiesom ti je normalno. Obično nakon što jednom upotrijebiš Odin za flashanje, Kies počne sa svojim mušicama. Sve je rješivo. Evo ti na ovom linku opisano kako se Kies može vratiti u funkciju pomoću aplikacije SpoofFW. Baci oko
Ja Kies uopće ne koristim jerbo je smeće:-)
Toni,
a gdje da nađem/skinem onog lijepog androida s kišobranom na početku tutorijala
Evo prijatelju:-)
http://db.tt/4dOLvTkc
hvala.
a kako si to posalo iz dropboxa?
jel mogu i ja to?
Ne možeš kad nemaš ovu sliku u svom dropboxu:-)
Šalim se. Pa normalno u dropboxu aplikacije kliknes na onaj mali trokutic na majku kojeg želiš poslati. Odaberes copy link i kasnije pastaš gdje hoćeš
skužio i ja, baš je dobar taj dropbox od 50 giga
Trenutno imam preko 75:-)
inače, omega jelly bean nije loš, mada poboljšanja nisu takva da padneš na dupe od sreće…
primjetio sam da mi u popisu poziva ne broji sms-ove, a što je ICS činio.
drugo se čini okej, zgodno je što se sad ikone miču jedna drugoj pri premještanju.
jedva čekam “pravi” jelly bean
Gdje se mogu skinuti dobre teme za S 3?
Uvijek je prvo gdje idem po takve stvari xda developers forum. Evo link
Uvijek pročitaj uvod o temi koju namjeravaš upotrijebiti da vidiš jel odgovora rom-u kojeg koristiš.
Pozdrav
Pozdrav!
Trba mi pomoc.
Stavio sam Android 4.1 Jelly Bean na svoj Galaxy S3.
No ne radi bas dobro pa bih htio vratit na original Android 4.0 Ice Cream Sandvich kao sto je bilo prije.
Moze li bilo tko pomoc
Hvala.
Ivane, kako mislis ne radi dobro?
Gdje ima za skinuti ParanoidAndroid za galaxy s3???????
a ne bi ti malo guglao?:-)
evo tu pogledaj link
može mi netko reći što se sve točno briše prilikom reseta na tvorničke postavke?
nemam sd karticu nego samo internu memoriju (model 16gb)
kad uradim factory reset što se sve ubraja pod ovo i slično? (“postavke, imenik, mail, sms i slično”)
dal tu spada sve ono što imam na memoriji tamo u folderu sdcard (slike, pjesme, download, bluetooth…)
pa u principu ti se briše sve. postavke, imenik, mail, sms definitivno. Slike i download te glazbu i možeš sačuvati. Ovisi na koji način namjeravaš raditi reset.
poz!
novi sam i citao sam gore sve i jako jednostavno objasnjeno i shvatljivo, ali nerazumjem jedino ovo iz tvog tutorijala (Trebat će vam:
rootani Samsung Galaxy S3 (GT-I9300) – ako već niste rootali napravite to po uputama na ovom linku.
custom ROM, tema, mod ili kernel u zip formatu )
Rootao sam mobitel, ali mi nije jasno ovo drugo, custom ROM, tema ili kernel u zip.formatu, jer to sve dobijem sa onom datotekom koja je otprilike 700i nesta MB ili moram sve posebno skidati i sta mi je uopce sve od toga potrebno, sta je za sta ?
U pravu si možda je nerazumljivo, htio sam reći da na isti način flešaš custom rom, kernel ili neku temu. to su tri odvojene stvari. Ako želiš flešati custom rom skineš neki koji ti se sviđa, (dobiješ jedan file u zip formatu) i flešaš ga po uputama. Ako već nisi skini novu omegu ili neki drugii rom s 4.1.2 verzijom softvera. Ovaj gore je sad već star.
Pozdrav
sad mi je puno jasnije, a mozes mi objasniti sta je to “mod” i “kernel” i jer moram i to ubacivat ako stavljam neki custom Rom?
zab sam te pitati koji je sad najbolji custom Rom skinuti sa 4,1,2 verzijom, moze link tog rom-a please. 🙂
ma ne samo rom. Mod je recimo modifikacija nekog dijela softvera, tipa flešaš neku modificiranu kamera aplikaciju ili nešto slično. Kernel je doslovno driver, koji koordinira hardver i softver. I njega se može staviti modanog ili promijenjenog pa telefon može biti brži ili trošiti manje baterije i to. Custom rom je sve to skupa u kompletu
što se roma tiče probaj Omegu 33.1 evo ti link za torrent, tako će ti se najbrže skinuti http://goo.gl/BNoxZ
Ima sad već cijela hrpa toga, moraš sam odlučiti što ti se najviše sviđa
eo skinuto je, znaci ovaj Omega 33,1 slobodno mogu raditi po tvom tutorijalu, necu nista kiksati ako ga se pridrzavam
već si skinuo? To imaš 10MBs?
Možeš po tutorijalu, prati i vozi
pa da imam 12mbs, hvala ti na pomoci
Ajde polako.
Poz!
Imam opet pitanje, kad hocu kernel staviti drugi tocnije kernel S3 v1.7
jer sve radim isto ko i na tutorijalu ili ima neke izmjene malo ?
Ma uvijek isto. Samo vozi. Javi kako si zadovoljan s kernelom. Pokušavaš izvući više baterije?
stavio sam omega v33,2 i kazu da je najbolje s tim staviti i taj kernel v1,7.. pa cemo viditi pokusavam izvuc maximum baterije
kernel je vise nego dobar topla preporuka 😉
Toni kako da .zip datoteku prebacim na mob?
Pa jednostavno. Spojiš usb kablom mob s računalom, na računalu se on prikaže kao nekakva usb memorija i jednostavno odneseš mišom zip tamo i spustiš. Ili copy pa paste. Dođe te na isto
došao sam do djela kad mi se instalira omega i samo odjednom se vratilo na CWM recovery…ne kluzim zasto??
Pa jel završilo s instalacijom rebootaj pa vidi?
evo cini se da je sve ok, drzao sam power tipku i on se rebootao i cini se da je sve dobro
Pozdrav Toni
Imam pitanje…ovako…imam S3 i omegu v33.2 na njemu i sad je izasla v33.3…
i posto ja sad ne mogu gledat da ima novija verzija…dali postoji mogucnost
da instaliram tu noviju verziju..a da mi ostanu sve ove aplikacije koje imam..kontakti itd…?
Možeš pokušati, obično kad se radi o nadogradnji istog roma možeš i bez wipe-a. Samo flešaj bez wipe-a i trebalo ji ti svw ostati na mjestu. Ako budes imao nekih problema kasnije napravi reset.
ok..hvala puno
pozz
imam s3 iz vip-a, po gore uputama sam stavio Omegu i sad neče da mi radi sa karticom od t-mobilea?
da li je treba nešto drukčije napravit za sim unlock?
Pozdrav Toni,
imam tablet arnova sa androidom pa me zanima jer njega mogu isto rootati i staviti Jelly bean?
Inace jucer sam rootao s3 i stavio omegu v33.1 i super mi radi.Probao sam i verziju 34 al mi se nije svidjela.Jos jedno pitanje gdje bi mogao skinuti kernell? Novi sam pa se bas ne snalazim po linkovima sto si ih stavio.Unaprijed Zahvalan,Mate
Mate radi se o Archos Arnova tabletu? Kojemu točno modelu? Što si mislio pod kernel? Pojasni pa pomognemo ako je moguće. Pozdrav
Da,Archos Arnova 7g3 model number: AN7G3
Android version 4.0.3
baseband ver. 1.0
kernel 3.0.8
build number: crane_m723gdxan7g3-eng 4.0.3 IML74K 20120409 test-keys
stavio sam omega v33,2 i kazu da je najbolje s tim staviti i taj kernel v1,7.. pa cemo viditi pokusavam izvuc maximum baterije……ovo sam kopirao iz texta gore….vezano za kernel.
Samo sto sam ja stavio omegu 33.1,pa me zanima kako bi stavio kernel da ustedim na bateriji ako je moguce…pozz
Mate ovisi koji kernelž, vjerojatno je riječ o siyah kernelu. Njega možeš pronaći ovdje http://www.gokhanmoral.com/
Fleša se ili Odinom ako je u .tar verziji ili iz CWM recoverya ako je u .zip verziji.
Mora ti biti jasno da ti kerneli funkcioniraju na modifikacijama frekvencija i voltaža procesora i GPU-a tako a ako ne znaš što radiš, možeš nešto i spiz…it pa budi oprezan.
Hvala na informacijama..probat cu…a sto se tice tableta,jer njega mogu “nadograditi” ?
tnx
ista za prestigio 4040 na njemu je android ics 4.0.4. moze li omega na njega kao i na sg3 sa and… ics 4.0.4. ili su ti rom-ovi kuhani samo za odredzene uredzaje bez obzira na verziju njegovog os.
Ej imam pitanje, instalirao sam Omega v46.1 Jelly Bean 4.2.2 i u Aromi napravio efs backup. Kad se sve instaliralo nestao mi je IMEI i svi podaci od operatera i uključeni su mi samo SOS pozivi i nikako to ne mogu vratit. Kad sam napravio efs backup dobio sam “efs_29Sep2013-2102.tar.gz” datoteku i stvarno ne znam kak da ju restoram. Jel može netko pomoć?
Osobno nisam nikad radio restore EFS-a ali ovdje imaš nekakav alat pa vidi jel se da što učiniti. Ono što bih svakako na tvom mjestu najprije napravi jest skopirao taj fajl negdje da ga slučajnio ne sj…š jer ti je to jedini način da se vratiš natrag. Sretno
Hvala na brzom odgovoru. I ja sam našao taj alat, ali kad trebam odabrati restore datoteku ne nudi mi moju i ne mogu je nikako odabrati.
Kao što rekoh nisam ga nikad koristio, no ne možeš li nekako odabrati taj fajl, ili ga eventualno ubaciti u taj folder gdje ga alat očekuje?
Morao sam prvo napraviti backup preko tog programa da bi mi se stvorio folder u koji mogu onda stavit taj svoj fajl pa sam ga uspio odabrati, ali kad ga odaberem lijevo bi se trebalo pojaviti nešto pod target block device a meni se s tim mojim fajlom to ne pokazuje pa ne mogu restorat… :/
I kad stisnem restore pokaže mi se ovo: “You must select at least one partition to restore!” i jedino što mogu je stisnut OK…
Pogledaj jel ti može ovo pomoći. Neki drugi alat je u pitanju ali možda možeš s njim
Probao sam i to, al neće. Sad pokušavam preko NV reader/writer-a… On kao sam stvori sve kad upišeš svoj IMEI… Sad pokušavam to ubacit u mob…
Uspio sam:
1. Tu svoju „efs_29Sep2013-2102.tar.gz“ datoteku sam raspakirao na extSdcard i dobio folder ‘efs’
2. u Root Exploreru sam izbrisao folder ‘efs’ (makar je folder ostao a sve iz njega se pobrisalo)
3. sve iz ‘efs’ foldera s extSdcard sam kopipejstao u ‘efs’ folder u rootu,
4. restartao i upalilo je, iskreno ne znam kako al boli me
hvala puno na savjetima i pomoći 🙂
Pozdrav! Nakon sto sam root-a s3 po vasem tutorialu sve je bilo ok no medjutim kada udjem u CWM Manager i odabarem Recovery mode ( pita me da li zelim reboot into ClockWorkMod recovery now? ) odabemrem Reboot no nista se ne dogada..probao sam nekoliko pita ali ista stvar ?
Moze li pomoc
Hvala unaprijed, Danijel