Jedna od glavnih zamjerki inače izvrsne Windows Phone platforme je relativno ograničen broj aplikacija u usporedbi s žestokom konkurencijom u vidu iOS-a i Androida. Iz Googlea Windows Phone ne smatraju toliko vrijednim da bi za njega napravili nativne aplikacije za pristup Googleovim servisima pa to Microsoft mora učiniti sam. Tako smo dosad imali poprilično bezveznu YouTube aplikciju, koja sada napokon postaje onom pravom.
Novi YouTube za Windows Phone dostupan je u Windows Phone Trgovini i nudi pravo rješenje za sve vas YouTubere s Windows Phone uređajima. Navodna ograničenja koja je Google nametao Microsoftu su uklonjena pa je sada Microsoft imao odriješene ruke da kako se u narodu kaže, YouTube aplikaciju uljudi do kraja. Dosad je, YouTube aplikacija na Windows Phone platformi praktički bila samo poveznica do mobilne verzije YouTube web stranice, a danas od verzije 3.0 ona postaje pravom stvari.
Osim punog pristupa svim videozapisima, YouTube kanalima i playlistama sada ih u obliku pločica možete zalijepiti na početni zaslon svojeg Windows Phone uređaja. Osim toga moći ćete se prijaviti svojim korisničkim imenom te pristupiti vlastitim sadržajima na popularnom jubituu.
Hajde neka, ipak se nešto kreće za Windows Phone.
Pozivam vas Windows Phone korisnike da nam se u komentarima javite s vašim iskustvima. Koje vam to aplikacije ili pak značajke nedostaju, a s čime ste zadovoljni?







starija verzija mi je bila preglednija
a ni na ovoj nema mogucnosti uplouda iz aplikacije …
Pozdrav.
Ova aplikacija me je pravo iznenadila, veoma dobro funkcioniše i izgled je odličan.
Što se tiče Windows Phone Marketa, mogu reći da mu fali par osnovnih aplikacija kao što su: IMDB, Instagram i još par njih kao i još par popularnih igara.