BlackBerry-Q5

BlackBerry je danas službeno svijetu predstavio svoj novi QWERTY model pod nazivom BlackBerry Q5. Radi se o cijenom povoljnijoj i šarenijoj varijanti BlackBerry Q10 modela s 3.1-inčnim zaslonom i pravom fizičkom QWERTY tipkovnicom, koju mnogi vole i štuju. Naravno dolazi s novim BlackBerry OS 10 operativnim sustavom.

Gadno posrnuli BlackBerry se ne da, dapače danas su najavili novi BlackBerry Q5, nadogradnju BlackBerry platforme na verziju 10.1, a predstavljen je i Skype za BB 10.1 uređaje. O novom BlackBerryu Q5 ne znamo puno osim da će imati 3.1”  720 x 720 zaslon osjetljiv na dodir ispod kojega će biti QWERTY tipkovnica, a pokretat će ga dvojezgreni procesor, takta 1.2 GHz. Bit će dostupan u četiri boje, a na tržištima diljem svijeta bi se trebao pojaviti tijekom ljeta. Cijena i detaljne specifikacije dotad valjda  ostaju misterij.

Osim ove najave, Heins je obećao i nadogradnju na BB 10.1 za aktualni BlackBerry Z10 do kraja ovog mjeseca. Nadogradnja će na Z10 navodno donijeti HDR fotografiju, a proradit će i Skype. Inače BlackBerry namjerava svoj BB Messenger ponuditi kao samostalnu aplikaciju na iOS-u i Androidu. Pitam se čemu?

Bojim se da su šanse za BlackBerry sve blijeđe unatoč trudu, kojeg u zadnje vrijeme ulažu. Što vi mislite? Pišite nam u komentarima.

guest

Ova stranica koristi Akismet za smanjenje neželjene pošte. Saznajte kako se obrađuju podaci vaših komentara.

1 Comment
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pink floyd

Gartner, tvrtka je objavila rezultate istraživanja tržišta smartfona u prvom kvartalu 2013. godine…
Treća platforma u prvom kvartalu ove godine bio je BlackBerry s 3% tržišnog udjela, dok je Windows Phone sa skoro 6 milijuna prodanih uređaja na četvrtom mjestu i sada zauzima 2,9% tržišta.
___
Nemojte tako govorit.. tako mlad OS (BB10) a već prestigao Windows Phone .
Polako se diže i mislim da će preživjeti, barem se nadam