Samsung protiv jeftine dodatne opreme

U zadnje je vrijeme bilo dosta nesretnih slučajeva eksplodiranja, naticanja i taljenja njihovih uređaja što nikako ne pomaže ugledu tvrtke. Budući da je u 100% slučajeva krivica bila u ne baš naročito kvalitetnim alternativnim punjačima, baterijama i kablovima, Samsung će navodno posebnim ID čipom u budućim uređajima onemogućiti rad takve opasne opreme i komponenti. Tako bi naravno između ostalog dodatno zaradili.

Slično pokušava već godinama napraviti isto, a korak dalje su učinili s iOS-om 7, koji nikako ne voli jeftine kineske kablovine, koje su po njima osnovni razlog eksplozija i elktošokiranih vlasnika njihovih iPhonea 5. Prema nekim još neslužbenim informacijama, Samsung namjerava u dodatnu opremu ugraditi poseban čip koji će onemogućiti funkcioniranje tih po njima opasnih rezervnih dijelova i dodatne opreme.

Tako bi Samsung mogao ubrati i dodatno vrhnje s tržišta dodatne opreme za gadgete, bilo da jedino njihova dodatna oprema bude kompatibilna ili pak što je realnije da određenim proizvođačima proda licencu. Tako bi i novi samsungovi gadgeti znali koji punjač, kabel ili baterija su podobni, a koji nisu. To je odličan način kako negativni PR pretvoriti u doatnu zaradu.

Iako se to kupcima na prvu definitivno ne bi svidjelo, sumnjam da se onima koji su osjetili gelere neke jeftine baterije na svojoj glavi, naročito svidjelo to iskustvo.

Jesu li vaš punjači original ili oni s placa? Koliko bi vas ovakav eventualni potez iz Samsunga naljutio? Pišite nam u komentarima.

guest

Ova stranica koristi Akismet za smanjenje neželjene pošte. Saznajte kako se obrađuju podaci vaših komentara.

4 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
dominik

Pa ako imas 5000kn da kupis mob onda ces imat i za original punjac..a i ne crkavaju punjaci i baterije svaki dan 😀

drazen991

Kupio nedavno aftermarket punjac za s2 i mogu samo reci koliko para toliko muzike 25kn
znatno sporije puni nego originalni punjac, uzmem originalni samsungov auto punjac i koji kosta 100kn i naravno puni trostruko brze
OEM majka!

tomy

uf, da su prije to uveli nebi ja sad kupio novu bateriju za s4 xD

Marko

Uvijek koristim originalnu dodatnu opremu, još od kad mi se na starom samsungu D600 kineska baterija s ebaya napuhnula do neslućenih razmjera.
Npr. nova originalna baterija za moj galaxy s3 košta oko 60Kn što definitivno nije skupo.