Predbožićno ludilo već polako miriše u zraku. Pritom ne mislim na miris sarme s rebarcima već na miris novih gadgeta pod borom. Danas je procurio još jedan Motorolin smartphone, koji će teško naći puta do vašeg božićnog drvca.
Motorilin Moto X jedan je od zanimljivijih pametnih telefona ove godine, a najvjerojatnije i nažalost nikad neće biti u ponudi hrvatskih trgovina i operatera. Novoprocurjeli i još neslužbeni Moto G spreman je da nekome negdje uljepša ovogodišnje blagdane. Prema procurjelom posteru, riječ je o modelu donjeg, odnosno srednjeg ranga (ovisi iz kojeg kuta gledate) s 4,5-inčnim HD zaslonom i quad-core Snapdragonom takta 1.2 GHz.
Moto G je opremljen i 5 MP kamerom s podrskom za 720p video na leđima te 1.2 MP kamerom srijeda. Unutra je 8 GB podatkovnog prostora, a kućiste izgleda skladno i zaštićeno je nekakvim slojem koje odbija tekućinu pa nije baš za kupanje ali smijete u njega bez straha kihnuti.
Isporučivat će se s Androidom 4.3, a nema spomena o onim zgodnim softverskim trikovim, kojima raspolaže američki Moto X.
Najzanimljivije u cijeloj priči je cijena uređaja, koja će u Velikoj Britaniji za slobodan uređaj bez ugovora iznositi £135 pa bi tako lako mogao uništiti konkurenciju u tom cjenovnom razredu. U Velikoj Britaniji se očekuje do kraja godine, a o dostupnosti u banana republikama poput ove naše nema još riječi.
Zadnjih godina, Motorole na našim prostorima uopće nema pa su nas zaobišli neki vrlo zanimljivi modeli Androida. Nadamo se da će se to uskoro promijeniti.





Jadni smo mi kad nema interesa za ovako dobre i povoljne mobitele renomiranog proizvodjaca uz kojeg ide i vrhunska podrska…
Toni pliz odgovori! Na youtubeu na s4 mini se ne mogu reproducirati hd videa a na xperia z mogu? ( ista verzija yt-a) je li to ima veze s time sto gs4 mini nema hd zaslon? Ako ima, znaci li to da svi ostali 720p i 1080p mogu reproducirati hd videa na yt
Marine nema ti to veze sa Zaslonom. Youtube ni ne zna koji ti zaslon imaš. Pogledaj u postavkama YT aplikacije, tamo ima opcija da je HD video isključen kad si na mobilnoj mreži.
tnx usput ovaj blog je savrsen. Jedan od posjecenih!!!
Ja nemam hd zaslon i mogu reproducirati hd videozapise.