Sony je jutros u Barceloni predstavio četiri nove Xperie. Među njima su i nova Xperia XZ Premium s 4K zaslonom dijagonale 5.5 inča te Xperia XZs s full HD zaslonom od 5.2 inča. 

Obje nove Xperie XZ furaju već viđeni vodootporni dizajn s poprilično stanjem bočnim okvirom zaslona, no i dalje s puno mesa iznad i ispod u usporedbi s LG G4, a naročito s nadolazećim Galaxyem S8.

Jača od dvije nove XZ sestre je i veća Xperia XZ Premium, koju krasi 5.5-inčni  4K HDR Triluminos IPS LCD zaslon rezolucije 2,160 x 3,840 s preko 800 ppi. Na tom će novom zaslonu navodno biti pravi užitak gledati 4K video sadržaje ali i drugu multimediju, koju će uređaj upscaleati da izgleda bolje. 

Xperia XZ Premium pokretana je novim Snapdragonom 835 s 4 GB RAM-a i 64 GB proširive podatkovne memorije.

Opremljena je i novom Motion Eye kamerom sa 19 MP senzorom na leđima i hibridnim autofokusom. Motion Eye kamera ima vlastiti memorijski čip na kojeg pohranjuje fotografije i dvije sekunde prije no što vi pritisnete okidač.  Snima 4K video i 720p video pri 960 fps.

Sprijeda ima širokokutnu 13 MP kameru za selfije otvora blende f/2.0.

Integrirana baterija ima kapacitet 3,230 mAh, a tipka Power na boku integrira i čitač otisaka prstiju, no ne i na američkom tržištu pa će Trump opet pop…iti. Frontalno usmjereni stereo zvučnici svakako su plus.

Sa softverske strane imamo Android 7 Nougat i Xperia UI sučelje iz Sonya.

Ako ste se pitali kako to da Xperia XZ Premium dolazi opremljena Snapdragonom 835, odgovor leži u tome kad će se ona pojaviti na tržištu. Sonyev čovjek reče u kasnu jesen, a datum na zaslonu najavljuje 7. svibnja tako da ćete na ovu curu morati dobrano pričekati.

guest

Ova web-stranica koristi Akismet za smanjenje spama. Saznajte kako se obrađuju podaci vaših komentara.

5 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Leo Dominkovic

Pozdrav Toni, ja sam čuo da Sonyev čovjek reče in late spring što je u prijevodu u kasno proljeće…
Btw. ovo je sto posto moj novi mobitel. 😍

hrvoje

Ufff ovo je stroj barem ovako na papiru, samo se bojim da tu kod nas neće biti ispod 6k kuna.

Denis

Kako to da je quick charge 3.0 a ne 4.0 kolko ja znam 835 to podrzava?

Josip

Jel kamera opticki stabilizirana ili je digitalno?