Nokia 8

Finski HMD Global koji sada stoji iz Nokia branda navodno do kraja ovog mjeseca namjerava predstaviti prvu Android perjanicu imena Nokia 8. Procurio je navodni službeni render, na kojemu 8-ica s leđa gleda dvjema Zeiss kamerama.

Nedavno je HMD objavio partnerstvo s Zeissom, koji će u budućnosti raditi kamere za Nokia uređaje. Ta je budućnost čini se već tu jer iz ovog tabora stižu navodno službeni render i specifikacije flagshipa Nokia 8. Opet tako navodno, službeno predstavljanje bi trebalo biti 31. srpnja.

Na leđima ima dvije 13 MP kamere s Zeiss optikom. Sprijeda je 5.3-inčni Quad HD zaslon, klasičnog 16:9 formata, a ispod haube ima najmoderniji čip na tržištu – osmojezgreni Snapdragon 835 s 4/6 GB RAM-a i 64 GB interne pohrane. U ponudi će biti i dual SIM modeli.

Kako objavljuje Venture Beat, Nokia 8 će biti dostupna u plavoj ali i zlatnoj i srebrnoj boji kućišta.

Jak adut svakako će biti i čista, neopterećena verzija Androida, kakvu inače možete dobiti samo na Pixelima i Nexusima. 

Ovaj render najavljuje relativno klasičan dizajn uređaja s fizičkim navigacijskim tipkama, čitačem otisaka na prednjici poprilično mesa ispod i poviše zaslona. Napaljenim Nokia fanovima to neće smetati.

Nadajmo se da i ako se službeno predstavljanje zaista odigra krajem mjeseca, na Nokiu 8 u prodaji nećemo morati čekati mjesecima kao na Nokiu 3,5 i 6.

Izvor

guest

Ova stranica koristi Akismet za smanjenje neželjene pošte. Saznajte kako se obrađuju podaci vaših komentara.

1 Comment
Oldest
Newest Most Voted
Toni

Ovo ce biti bomba od mobica!