Samsungov Galaxy Note 10 dvojac predstavljen je prošli tjedan, no već je prošao kroz ruke ekipi iz DxOMarka i Display Matea. I od jednih i od drugih dobio je najviše ocjene za najbolju kameru i najbolji zaslon. Za jedan bod Galaxy Note 10 5G je s trona najbolje smartphone kamere skinuo Huawei dosadašnjeg prvaka Huawei P30 Pro.
Pod uvjetom da vam DxOMark ocjene nešto znače u životu, a oko ste bacili na novi Galaxy Note 10+, veselit će vas što je proglašen najboljom smartphone kamerom, koju trenutno možete nabaviti.
DxO je ovdje testirao Galaxy Note 10+ 5G, no budući da on ima identične kamere, ocjena se odnosi i na Note 10+. Manjem Galaxyu Note 10 nedostaje onaj poseban 3D senzor na leđima pa bi on izgledno dobio ipak nešto nižu ocjenu.
U svakom slučaju Galaxy Note 10+ nakon ovog testa sa 113 bodova za glavnu kameru za jedan bod s trona skida Huawei P30 Pro. Zanimljivo je da je DxO i selfie kameru Galaxya Note 10+ proglasio najboljom selfie kamerom dosad premda ona nema ToF senzor kao Galaxy S10 5G, a i otvor blende je manji.
U kvalitetu kamera novog Galaxy Note 10 dvojca uvjerit ćemo se uskoro i iz prve ruke, kad mi pristignu na zasluženi test. Dotad detaljno izviješće DxOMark ekipe pregledajte na njihovim stranicama
S druge strane Display Mate je zaslon Galaxya Note 10+ isto tako ocijenio najvišom ocjenom dosad.
Ma opet kažem, DxO Mark nije baš najreprezentativniji pokazatelj, a ja još imam i Samsung.
Nije nijedan portal, ili youtube sve su to placenici
Kako da ne.
Sve sami placenici, kada se samo sjetim dizanja halabuke oko kamere na p30 pro, a ono jedino gdje je bolja od s10+ je zum koji realno malo ko koristi, i nocne slike koje su nerealno previse eksponirane, dok u svim drugim situacijama s10+ pravi bolje slike, naravno treba gledati na dobrom ekranu, a ne na mobitelu.
Not true
Sta, budi konkretan
Da šteta što kad slikaš noću, slike izgledaju kao da je slikano danju. Najbolji su oni što kad slikaš u mraku dobiješ crnilo i kažeš ovde smo bili mi, ali se ne vidi zbog mraka.
Da se razumijemo ni to nevalja, ali ni ovo nije realno sada s10+ sa nocnim modom radi ok slike, ali osim zuma sve drugo je na strani s10+, dnevne, sirokokougaone. video, stabilizacija, dinamicki raspon, boje sve, obadva koristim od marta pa sam isprobao, jednostavno samsung je kompletniji uredjaj.
Meni nije steta,neki vole takve fotke
OK. posteno, stvar ukusa, ali meni je nerealno slikati u ponoc, a slika kao da je u 18h novi nocni mod na s10 je mjera, ni previse svijetlo, ni tamno
Nerealne jesu u tome nema dileme ali su fascinantne bar meni i spremas lijepe uspomene,da stvar ukusa. Imam taj stroj i ne zalim.
Imam, i ja p30 pro, ali i s10+, tako da mogu porediti sve.
Lijepo je zivjeti u ovom dobu tehnologije i uzivati u istom ali i u drugim stvarima,evo malo blebecem bit ce od ove pivice u hladu😀
Ta piva ti je najpametnije zadnjih dana, hahahahah
odoh, i ja jednu karlovacku mahnuti