Vjerujem da već znate da Google već 13.8. ima zakazan event na kojem će dva mjeseca ranije no inače predstaviti nikad širu Pixel 9 seriju. Već sad znamo i cijene sva četiri modela.
Možemo samo nagađati, Koji je točno razlog nikad ranijeg predstavljanja novih Pixel telefona. Jedan od njih svakako bi mogla biti prednostna tržištu, koju bi ovako mogli ugrabiti pred Appleom i novom iPhone 16 serijom. Hoće li to zaista iskoristiti tek ćemo vidjeti.
To što će oni telefone predstaviti ranije, ne znači nužno i da će ih početi prodavati ranije.
Francuski portal dealabs objavljuje već sad cijene sva četiri Pixel 9 telefona. Podsjetimo, stižu Pixel 9, Pixel 9 Pro otprilike iste veličine ali s kamerom više, Pixel 9 Pro XL i Pixel 9 Fold.

Pixel 9, nazovimo ga “obični”, dolazi u bojama Obsidian (crna), Porcelain (bijela), Cosmo i Mojito. Cosmo je vjerojatno ona nijansa ružičaste ili narančaste, koju smo nedavno vijdeli, a Mojito će biti ona neka zelenkasta.
Neovisno o boji, Pixel 9 će navodno u baznom modelu, koji je i dalje s prethistorijskih tek 128 GB, koštati 899€. Za 256 GB će trebati izdvojiti 100€ više.
Pixel 9 Pro, koji bi mogao privući najveću pažnju kompaktnim gabaritima i flagship kamerama, isto će tako kretati s jadnih 128 GB ali po cijeni od €1,099. Opet za 100 eura više dolazi 256 GB, a nudit će se i 512 GB ali za €1,329.
Zaista mi je teško povjerovati da će Google i Pixel 9 Pro nuditi sa samo 128 GB podatkovne memorije.
Google Pixel 9 Pro XL će biti ponuđen u samo Obsidian i Hazel bojama. Cijene su navodno €1,199 za 128GB model, €1,299 za 256GB, €1,429 za 512GB i €1,689 za najluksuzniji s 1TB.
Google Pixel 9 Fold će ponuditi u bojama Obsidian i Porcelain, a po cijenama od €1,899 za 256GB i €2,029 za 512GB podatkovne memorije.
Cijene će dakle, ove godine, nedvojbeno ići gore.
Najfriškije s našeg YouTube kanala:
Biste li više uopće kupili telefon sa samo 128 GB memorije? K tome s Pro u imenu 😡
Recimo ja koristim mob za poruke pozive i tu i tamo fotografiranje, nešto glazbe stavim i 128GB čak moze i proći. Cca uvijek mi ostane tipa 30-tak GB slobodno. No to su navike od korisnika do korisnika, bitnije je vezano uz ove Pixele koliki je napredak Tensora G4 u odnosu na G3, koji je modem u Pixelu i kakva je kvaliteta signala, te koliko će ažuriranja telefona ispeglati korisničko iskustvo ako ono bude bugovito. Dosta često čujemo da se korisnici pixela osjećaju kao beta testeri njihovih proizvoda ali za 1200-1300 EUR očekujem da telefon radi besprijekorno ako prve recenzije budu… Read more »
Naravno da bi.
Od 128 GB imam preko 63 GB slobodnih unatoč činjenici da su u telefonu 2.233 pjesme s 320kbps bit rate.
Ne bih, želim kupiti Pixel, ali isključivo s 256 GB. Htio sam kupiti 8 Pro 256gb, ali kod nas je još uvijek dosta skup u odnosu na npr Njemačku. Sad više ne znam što da radim. Sad sam počeo razmišljati da uzmem 9 Pro 256 GB bez obzira na cijenu 🙂
128GB je sramotno malo. Imam muzičke servise (Tidal, Spotify, Deezer i Youtube music na pretplatu pa mogu skinuti pjesme za offline. Plus dodam malo svojih FLAC-eva i ode 250GB. A gdje da smjestim foto i video, pa neću stalno up-down po Dropboxu i MS Onedrive hendlati 🥴.