Nakon nedavne najave modela X60 GT, kompanija sutra službeno predstavlja Honor GT Pro, no kompletne specifikacije uređaja već su procurile na internet.
Prema dostupnim informacijama, Honor GT Pro dolazi s 6,78-inčnim ravnim LTPO OLED zaslonom rezolucije 1.5K, frekvencijom osvježavanja od 144 Hz i vršnom svjetlinom od impresivnih 6.000 nita.
Pokreće ga najnoviji Snapdragon 8 Elite čipset, uz do 16 GB LPDDR5X Ultra RAM-a i do 1 TB UFS 4.1 interne memorije.
Uređaj napaja baterija kapaciteta 7.200 mAh s podrškom za brzo punjenje od 90W.
Što se tiče kamera, GT Pro ima glavnu kameru od 50 MP s optičkom stabilizacijom slike (OIS) i Sonyjevim IMX906 senzorom, dok se za telefoto kameru koristi također 50 MP senzor – IMX856.
Među dodatnim značajkama nalaze se ultrazvučni senzor otiska prsta ispod zaslona, IP68 i IP69 certifikati otpornosti na vodu i prašinu, dvopojasni GPS, veliki simetrični zvučnici i X-osni vibracijski motor.
Uređaj je debeo 8,58 mm, težak 212 grama i bit će dostupan u crnoj, bijeloj i zlatnoj boji. Iako se lansira u Kini, zasad nije poznato hoće li stići i na druga tržišta.
Via





