
Sad već i ptica na grani zna da će nova verzija Windows Phone platforme pod imenom Windows Phone 8.1 donijeti hrpu novotarija pa tako i Action Center – pandan Centru za obavijesti po uzoru na Android i iOS. Nakon screenshotova, sada imamo i prvu video demonstraciju.
Jedna od osnovnih boljki inače vrlo dobro uštimanog Windows Phonea je izostanak jedinstvenog centralnog mjesta gdje se akumuliraju propušteni događaji i obavijesti. Action Center će biti Microsoftov flaster za tu ranu pa i više od toga. Povlačenjem prsta s vrha zaslona Action Center se otvara, a na vrhu nosi i Quick Settings skopke za važne sistemske funkcije poput WiFi-a, Bluetootha i sličnih, a korisnik će moći birati koje sklopke su mu najbitnije.
Jednako tako. video prikazuje kako će korisnik moći birati koje obavijesti će se u Action Centru prikazivati pa ako tu ne želite obavijesti o porukama, tako ćete i podesiti.
Evo kako to izgleda. Mogu samo reći: Mašala!




