Upravo je predstavljen novi telefon pod HTC logom i podsjeća na ona lijepa vremena kad smo uživali u zaista impresivnim tog tajvanskog pionira u svijetu pametnih telefona.
Vjerujem da je i među vama još uvijek onih koji se s nostalgijom sjećaju HTC telefona. Zapravo je teško povjerovati da je nekad bilo pitanje HTC ili Samsung. Dvije rivalske tvrtke su se svake godine natjecale, tko će napraviti bolji flagship telefon, a onda je u jednom trenutku sve pošlo krivo za HTC.

Nakon kombinacije niza loših odluka unutar same kompanije i žestoke konkurencije iz Kine, HTC se 2019. i službeno predao. Unatoč tome, povremeno se opet pojavi neki novi telefon pod njihovim logom, u pravilu ne naročito zanimljiv i s vrlo ograničenom dostupnošću.
Upravo se pojavio novi telefon u sklopu njihove Wildfire serije telefona ulaznog segmenta, a nosi ime HTC Wildfire E5 Plus.

Opremljen je prostranim 6.75-inčnim LCD ekranom u HD+ rezoluciji s urezom selfie kamere na vrhu ali barem s 90 Hz frekvencijom osvježavanja.
Pokretan je Unisoc T606 pogonskim čipom s oskudnih 6 GB RAM-a i 128 GB podatkovne memorije. Podržava i memorijske kartice, koje danas sve rjeđe pronalazimo na modernim telefonima.

Dva poveća oka na poleđini, gdje je i nekad ponosni HTC logo, nose 50 MP primarnu kameru i 2 MP senzor dubine.
Sprijeda pak ima 16 MP selfie kameru smještenu u retro urez u ekranu u obliku kapljice.
Baterija je kapaciteta 5000 mAh, a HTC nije otkrio koliko brzo se puni. Valja imati na umu da ovaj čip ne podržava ni 5G brzine interneta.
Uređaj će se zasad prodavati u Vijetnamu po cijeni od tek $93.
Drugim riječima, HTC je predstavio još jedan nezanimljiv telefon, kojeg nećemo moći kupiti i usput nostalgičarima budi lažne nade u svoj povratak na svjetsku scenu.
Friško s našeg YouTube kanala:
Nakon, koliko, 10 godina što HTC više nije relevantan u svijetu mobitela ti si našao plakat nad prolivenim mlijekom i tužnom sudbinom tog proizvođača?
Nego: kad smo uživali u zaista impresivnim tog tajvanskog pionira …. u impresivnim ŠTO ???
Ja plačem za Sony Xperiom e to je bio pojam mobitela,više ga nitko niti ne spominje a ne ovaj krš HTC,da ne spominjem današnje Kineze koje svi hvale HONOR,XIAOMI..žalosno.
U pravu si što se tiče Sonya.
Meni ostaje u sjećanju LG G3. Ali ne plaćem za njim niti za bilo koji drugi model. Morao sam nosit Powerbank s njim kad bi išao negdi dalje, to mi ne nedostaje.
LG G3 je meni bio užasan mobitel, kvaliteta izrade kao da igračku plastičnu držiš u ruci, malo jače stisneš ono mobitel krcka, zatim software, katastrofa.
U ovome se apsolutno slažem, G3 definitivno zauzima prvo mjesto među uređajima koji su me ono baš razočarali.
Sonijeve Xperije su meni osobno kršine od uređaja, barem Xperia S i Z koje sam koristio, koje nikada više ni u teoriji u razmatranje uzeo ne bih. Sa druge strane, SE x10 i Arc su uređaji kojih se rado sjećam, kao i HTCa HD2 i M8.
Ja plačem za HTC-om, koji je bio uvjerljivo bolji od Samsunga u jednom periodu (M7, M8, M10)! Ovaj srebrni ljepotan mi je završio u lokvi vode na kiši, na cesti, preko kojega su prelazili auti i nije mu bilo apsolutno NIŠTA!! A to je bilo prije 11 – 12 godina! Volio bih vidjeti Samsung S3 (konkurent) kako bi prošao! I prvi su uveli nove piksele koje danas svi koriste…
I meni se plače kolika je kriza a ne da još kupujem mob ljudi nemamo šta jest sve je skupo a ne bacat novce na budalaštine danas ovaj sutra drugi moba živa glupost borba je za preživljavanje anne bacanje u gluposti
Ma to je rebrandan telefon