Kruže glasine da će Samsung koristiti odgođeni Exynos 2500 čipset za nadolazeći pametni telefon Galaxy Z Flip7. Ono što je posebno zanimljivo jest da je prototip, s brojem modela SM-F766U (koji pripada američkoj verziji), uočen u Geekbench bazi podataka. To sugerira da bi Flip7 vrlo vjerojatno mogao koristiti Exynos 2500 diljem svijeta.
Ovaj benchmark daje nam uvid u to što možemo očekivati, u smislu performansi, od SoC-a koji je prvotno bio namijenjen seriji Galaxy S25, ali je zamijenjen Snapdragonom 8 Elite zbog problema s prinosom proizvodnje. Već na prvi pogled je jasno da Samsungov čip nije na razini Snapdragona 8 Elite.
Prototip Flip7 postigao je rezultat od 2.012 bodova u jednojezgrenom testu i 7.563 boda u višejezgrenom testu, što je više u skladu sa Snapdragonom 8 Gen 3 nego s njegovim nasljednikom. Kada pogledamo konfiguraciju CPU-a, to ima smisla – ovaj čip ima desetjezgreni CPU, s jednom Cortex-X925 jezgrom takta do 3,3 GHz, dvije Cortex-A725 jezgre takta do 2,75 GHz, pet Cortex-A725 jezgri takta do 2,36 GHz i dvije Cortex-A520 jezgre takta do 1,8 GHz.
Taktovi su na ovom čipu znatno niži nego kod njegovih konkurenata iz Qualcomma, MediaTeka, pa čak i Xiaomija. Nismo sigurni je li to specifična postavka za ovaj uređaj, s obzirom na to da je riječ o preklopnom telefonu koji neće biti izvrstan u rasipanju topline, ili je ovo standardna konfiguracija Exynos 2500 čipa.
U svakom slučaju, Flip7 će se isporučivati s Androidom 16 i One UI 8 sučeljem, a prema Geekbench bazi podataka, imat će 12 GB RAM-a.
Očekuje se da će biti predstavljen početkom srpnja, zajedno s Galaxy Z Fold7.






Pa tko će im onda to kupovati ako bude taj Exynos stvarno ne razumijem si je tu logika Samsunga ako i sva S26 serija bude takva