Xiaomi očito mijenja tempo s T serijom. Nakon što smo već čuli da bi nova generacija mogla stići ranije nego inače, sada imamo i puno konkretnije informacije. Xiaomi 17T i Xiaomi 17T Pro procurili su gotovo u potpunosti – od specifikacija do cijena.

Ako su ove informacije točne, Xiaomi ne donosi samo nadogradnju, već i pomak prema višem segmentu.

Osnovni model dolazi s 6,59-inčnim AMOLED zaslonom i 120 Hz osvježenjem, uz Dimensity 8500 čip i 12 GB RAM-a. Ukratko, sve što očekujemo od modernog višeg srednjeg segmenta. No najveći skok dolazi kod baterije – kapacitet raste na 6500 mAh, što je ozbiljno povećanje u odnosu na prethodnika.

Xiaomi 15T Pro

Slična priča je i s kamerama. Glavna kamera od 50 MP prati trend, ali dodatni telefoto senzor s optičkim zumom daje dodatnu fleksibilnost. Sve zajedno zvuči kao dobro izbalansiran paket.

Pro model ide korak dalje. Xiaomi 17T Pro donosi veći zaslon od 144 Hz, jači Dimensity 9500 čip i bateriju od čak 7000 mAh. Uz to dolazi i brže punjenje, uključujući i bežično, što ga dodatno približava flagship klasi.

Kamere su također na višoj razini, iako se i dalje drže provjerene formule s 50 MP senzorima. Drugim riječima, nema velikih iznenađenja, ali nema ni slabih točaka.

@smartphonehrvatska

Ako ne želiš da ti prčkaju po telefonu, uključi ovu opciju! #galaxys26ultra #samsung @Samsung Hrvatska

♬ original sound – SmartphoneHrvatska

Onda dolazimo do dijela koji će mnogima biti najzanimljiviji – cijene.

Prema dostupnim informacijama, Xiaomi 17T starta oko 749 eura, dok Pro model ide do 999 eura. To je osjetan skok u odnosu na prethodnu generaciju, i tu stvari postaju pomalo… zanimljive.

T serija je oduvijek bila poznata po agresivnom omjeru cijene i performansi. S ovim cijenama, Xiaomi se sve više približava premium segmentu, gdje konkurencija više nije samo srednja klasa, nego i pravi flagship modeli.

Uređaji koji su trebali biti “best buy” sada izgledno dolaze s cijenama koje ih guraju u višu ligu. Naravno, specifikacije to donekle opravdavaju, ali pitanje je hoće li to biti dovoljno za korisnike koji su navikli na drugačiju filozofiju T serije.

S druge strane, rani dolazak na tržište mogao bi biti pametan potez. Ako Xiaomi uspije uhvatiti korisnike prije konkurencije, možda će i viša cijena lakše proći.

Sve u svemu, Xiaomi 17T serija izgleda kao ozbiljan paket. Više snage, veće baterije i bolje performanse, ali i nova realnost kada je riječ o cijenama.

Ako se ove informacije potvrde, T serija više neće biti samo “jeftinija alternativa flagshipima” – već će pokušati postati flagship na svoj način.

Via

guest

Ova stranica koristi Akismet za smanjenje neželjene pošte. Saznajte kako se obrađuju podaci vaših komentara.

1 Comment
Oldest
Newest Most Voted
Vedran

Nakon 15 ultra prešao na 17 pro max i top mi je…