Novo curenje informacija daje nam uvid u kamere nadolazeće serije i najavljuje neke uzbudljive nadogradnje kamera za top model Galaxy S25 Ultra.
Sljedeći novi telefoni, koje očekujemo od Samsunga su Galaxy Z Flip6 i Galaxy Z Fold6, a stižu za manje od mjesec dana. Uz njih Samsung će u Parizu predstaviti i nove Galaxy Watch7 satove pa i pri Galaxy Ring. Špekulira se i o još jednoj tanjoj inačici Galaxya Z Fold6 prije kraja godine.
Premda je još relativno rano, cure i informacije o nadolazećoj Galaxy S25 seriji, koja stiže početkom iduće godine. Ne baš naročito poznati leakster s platforme X @ISAQUES81 objavio je informacije o kamerama Galaxy S25 Ultra perjanice.
Prema njegovim saznanjima, a potvrđuje i ih i leakster s pedigreom Ice Universe, najslabija kamera na leđima Galaxy S25 Ultra telefona, bit će 50 MP.
10MP → 50MP 3x telefoto
12MP → 50MP ultraširokokutna
50MP → 50MP periskopska telefoto
200MP → 200MP primarna
Primarna kamera Galaxy S25 Ultra perjanice, zadržat će 200 MP senzor. Jednako tako, periskopska telefoto kamera zadržava 50 MP senzor.
Mijenjaju se međutim, senzori druge telefoto kamere i ultraširokokutne kamere. 10 MP 3x telefoto kamera dobiva 50 MP senzor, a 12 MP ultraširokokutna isto tako prelazi na 50 MP senzor.
Zasad nema detalja o kamerama druga dva Galaxy S25 telefona, no i njih će Samsung svakako poboljšati, unaprijeđenim softverskim algoritmima, najavljuju leaksteri. Za pretpostaviti je da će dobar dio posla odrađivati AI.
Čuli smo u međuvremenu i dobru vijest da će cjelokupna Galaxy S25 serija globalno biti pokretana Snapdragon 8 Gen4 čipom. To bi doduše, moglo rezultirati i rastom cijena, no pričekat ćemo službene informacije.
Najsvježije s našeg YouTube kanala: